„A párkapcsolat egy tökéletes tükör, amelyben a társunk igazán láttatni tudja és visszatükrözi az egyéni gyengeségeinket, erősségeinket… és persze fordítva.”
Bárki számára érdekes lehet Hamar Donát és Hamar Noémi interaktív előadása, habár elsősorban fiatal párokat szólít meg vele a coach-pár, akiknek a neve nem véletlenül csenghet ismerősen a dunaföldváriak körében. Hamar Donát ugyanis Hamar Dániel Kossuth-díjas népzenész, a Muzsikás együttes tagjának fia, márpedig Hamar Dánielt és családját gyakran látni Dunaföldváron, hiszen családi kötődése miatt háza van itt. A nagy dunások pedig a solti plázson futhatnak össze az egész népes famíliával, így a fiatal coach-házaspárral is.
A helyi kötődés csak egy kis plusz érdekesség az amúgy is nagyon izgalmasnak ígérkező, interaktív előadáshoz, melynek címe:
A párkapcsolat buktatói 1.0
És, aki valaha is élt párkapcsolatban, az tudja, számos ilyen buktató aknázza alá kapcsolatainkat: együttélés, gyerek, munka, túl kevés pénz, túl sok pénz, túl távoli szülők, túl közeli szülők, tanácsosztó „jóbarátok”, váratlan problémák, függések, szenvedélyek vagy unalom és még sorolhatnám.
Meg kell küzdenünk mindezekkel, bármennyire is reméljük a kezdetekben, hogy a miénk sima ügy lesz, és örök életre szól. Az előadás többek között arra is rávilágít, hogy a szerelem korántsem elég ehhez, különösen, hogy idővel átalakul. Tudatosság, önismeret, felelősségvállalás – és jó adag nagyvonalúság és humor. Néhány olyan dolog, ami az érzelmeken túl is hozzájárulhat a kapcsolat sikeréhez.
A Média a Családért-díj vlog kategóriájában a Hamar házaspár nyert 2019-ben, a fiataloknak szóló legjobb videoblogjukkal.
„2016-ban házasodtunk össze és a mi kapcsolatunk se működött egyből kiválóan. Már a járás időszakában belevetettük magunkat az önismeretbe. A téma szerelmesei lettünk és rájöttünk, hogy nem csak a mi kapcsolatunkra volt hatással, hanem a barátaink is elkezdték észrevenni a változást rajtunk. Aztán egyre több barát és házaspár keresett meg minket, hogy tudunk-e nekik segíteni.
2018-ban közösen elvégeztük az International Coach Federation által akkreditált posztgraduális képzést Coaching és Vezetés szakirányon. Több száz óra coaching és segítő beszélgetés van már mögöttünk.
A saját kapcsolatunkon látjuk, hogy milyen sok gyümölcse van a rengeteg előadásnak, amin voltunk és könyvnek, amit elolvastunk. Mi is folyamatosan dolgozunk önmagunkon együtt és külön is.”
Az előadás február 19-én, szombaton, 17 órakor, a művelődési házban tekinthető meg.
A belépés díjtalan, de regisztrációhoz kötött.