Örülhetnek a horgászok, hiszen február végén újabb példányokat engedtek a vízbe a solti Kis-Dunán. Összesen 600 kg extra méretű pontyot telepítettek, tudtuk meg a Dunaföldvári Sporthorgászok Egyesületének elnökétől, Kiss Lajos Csabától.
Rendszeresek a telepítések
Mint, ahogyan az máshol megszokott, itt nem csak egy évben egyszer egy nagyobb mennyiségű halat telepítenek a vízbe, hanem elosztva juttatják az új példányokat a Dunába. Ennek egyszerű oka van, mégpedig, hogy év közben többször összeköttetésben van a Kis-Duna az élő Dunával.
Az új halak beeresztése hatással van a fogások számára, ez elsősorban a pontyokra horgászatára vonatkozik.
Magyarország ponty centrikus
A friss telepítés mind olyan kategóriába esik, ami méretéből adódóan nem hazavihető. Aki mégis megpróbálkozna vele, az feljelentéssel néz szembe a szabályszegésért az illetékes halászati felügyelőnél. Egy 10 kg feletti hal esetében ez akár egy 60-80.000 forintos pénzbüntetést és fél – 1 éves eltiltást is jelenthet. Feltétlenül érdemes tehát pontosnak lenni és a horgászfelszerelésben található mérleget és centit használni.
Ezek az extra halak komoly értéket jelentenek, az áruk is magas, így a telepítés elsődleges célja elsősorban az, hogy élményt okozzanak a horgászoknak. Hazánkban is egyre nagyobb népszerűségnek örvend a „Catch & release” típusú horgászat, ami azon alapszik, hogy megfogják és vissza is dobják a halat.
Így horgássz te is!
Ha te is kedvet kaptál ahhoz, hogy megpróbálkozz a horgászattal, akkor először egy horgászvizsgára, majd egy állami horgászjegyre lesz szükséged, amit a horgászegyesületnél vásárolhatsz meg. Ebben a horgászjegyben meghatározzák, hogy mennyi halat lehet hazavinni, természetesen azokból a fajtákból, amelyekre nem vonatkozik a tilalom.