Kiállítás-sorozat keretei közt ad lehetőséget a gimnázium munkáikat bemutatni szándékozó diákjainak. László Sándor Gáborné, a diákönkormányzat munkáját koordináló tanár számolt be az új kezdeményezésről. Heti váltásban a folyosó galérián lesznek kiállítva az ifjú alkotók munkái. Jelentkezők már akadnak. Bakos András művésztanár, aki rajzot és vizuális kultúrát oktat az iskolában rendszeresen figyelemmel kíséri a diákok munkáit, többeket biztat, tanácsokat ad és bátorít a bemutatkozásra.
Rajzok, festmények, kézműves alkotások, fotók kerülnek kiállításra a következő hetekben
A szervezők szerint a cél az, hogy más oldalukról is bemutatkozzanak a diákok egymás és tanáraik előtt. Az iskolában több tehetséges fiatal foglalkozik ilyen jellegű tevékenységgel. Most itt az alkalom a nyilvános megjelenésre. Néhány éve működött képzőművészeti szakkör Bakos tanár úr irányításával, de a járványhelyzetben szüneteltetni kellett. Ez a mostani kiállítás is hozzájárulhat az újrainduláshoz.
AZ ELSŐ BEMUTATKOZÓ: GYÖRGY ANNA
Anna végzős diák, óvodás kora óta rajzol, fest. Az alkotásban örömét leli. Úgy érzi, kifejezheti érzéseit, gondolatait az őt körülvevő világról, és bátran felvállalta ezek bemutatását. Képein előszeretettel ábrázol érzelmeket kifejező női arcokat. Emberi mozdulatok sugároznak életérzéseket festményein.
Anna után Zalakienicz Anita festményei kerültek a paravánokra
Anita 10. osztályos, és Soltról jár be a gimnáziumba. Ősszel az iskolai rajzversenyen első helyezést ért el, ezután kezdett komolyabban festeni tanárai és társai biztatására. Szerinte alkotásai életérzéseket, hangulatot sugalnak, ezért tudatosan egyiknek sem adott nevet, címet. A néző maga nevezheti el őket. Előszeretettel használja a sötétebb színárnyalatokat. Képei elégé változatosak. Bibliai, mitológiai témák közt felbukkan egy – egy portré, virág, növény motívum.
És még egy gimis hír…
Sikeres volt a rajt az országos matematika versenyen
Februárban indult a Matech 4 elnevezésű online országos kreatív matematika verseny. Három fős csapatok indulhattak. A gimnázium induló négy csapata közül három a második fordulóba jutott. Veisz Ágnes és László Sándor Gáborné tanárnők voltak a csapatok felkészítői.