Péntek délután 5 óra van, az időjárás ma kicsit sem volt kegyes hozzánk, az emberek mégis egyre csak gyűlnek az Ispánház földszinti termében: a Levendula Művészeti Egyesület Alkotóműhelyének kiállításának megnyitójára igyekeznek.
A megnyitó
Az eseményt Fafkáné Simon Ildikó konferálta fel, ezt követően Farkas-Huszka Rózsa vette át a szót, hogy ismertesse az est tematikáját. Közreműködött az eseményen több dal erejéig is a Levendula AMI citera tanszaka is.
2 év műveit mutatták be
Az elmúlt két évben csak gyűltek és gyűltek az alkotások, de érthető okokból kiállítást nem tudtak szervezni belőlük. Ezen az alkalmon viszont végre lehetőség nyílt arra, hogy minden tehetséges diák és felnőtt megmutassa, mit is alkotott az órákon. Az eseményen végül 40 alkotó munkáját állították ki.
Nagy hangsúlyt kapott a tűzzománc, jelentős hányada a kiállított daraboknak ilyen technikával készült, de különféle festési technikák is megjelentek. Ez talán annak is köszönhető, hogy az intézmény vezetője, Farkas-Huszka Rózsa maga is tűzzománccal foglalkozik elsősorban, több évvel ezelőtt ezt kezdte el először oktatni a Levendulában. Egy biztos, a lelkesedés nem hagyott alább, nagyon szép munkákat mutattak be az Ispánházban, jó volt látni, hogy ennyien értenek ehhez a technikához, ennyi embert érdekel, hogy elsajátítsa.
A Levedula szerencsére az elmúlt időszakban aktív növekedést is tudhat maga mögött, jelenleg 315 fő jár hozzájuk, a gyerekek száma idén nőtt is.
Citerások is közreműködtek
A Levenduláról szerencsére elmondhatjuk, hogy egyre többen lesznek itt diákok és évről évre választják őket a kézműveskedni vágyók, azok, akik néptáncolnának vagy zenét tanulnának. Zene terén pedig egy igencsak különleges, mai szemmel nézve szokatlan hangszert, citerát is oktatnak. Jelenleg még sajnos Dunaföldváron nem, hanem csak más tagintézményekben, más településeken, így Madocsán, Dunavecsén és Apostagon. Céljuk, hogy elvigyék számukra a zenét, hogy ne a gyerekeknek kelljen ezért utazni. Őket Csonka Boglárka oktatja, akinek egyik fontos célja, hogy a néphagyományt, a népzenét őrizzék azáltal, hogy a gyerekeknek ismét megtanítsák azokat.
Azt est folyamán bemutatkoztak ők is, elsősorban gyerekdalokat játszottak, néhány gyerekkel pedig már ugrós dallamokat is tudtak játszani. A madocsai kiscsoport még csak januárban kezdett el a hangszeren tanulni, míg az apostagi csoport tavaly októberben vette először a kezébe a citerát. Egy biztos, lenyűgöző volt a hangzásuk, jó volt látni Boglárka, mint tanár lelkesedését és a gyerekek igyekezetét is, ami egy szépen szóló muzsikában nyilvánult meg.