Április 21-e hazánkban a bölcsődék napja, ez alkalomból nevelés nélküli munkanap volt az intézményben.
A programról
Bálint Erika intézményvezető beszámolt arról, hogy a gyerekek otthon maradtak, a nevelők pedig szakmai előadáson vettek részt. Előadónak egy országosan ismert szakembert, Hegedűsné Tóth Zsuzsannát, az ELTE Tanító és Óvónőképző Karának oktatóját hívták meg. Témája a zenei nevelés módszertana volt. Látványosan szemléltette, hogy egyszerű, hétköznapi módszerekkel hogyan lehet a zenét, a dalt, a mondókákat játékos keretek közt a gyerekek világába bevinni.
Egyszerű tárgyak, például fakanál, papucsok segítségével bábjátékokat mutatott be dallal, mondókákkal színesítve.
Módszereit nem csak a nevelők, de a szülők is megismerhetik, s otthon is alkalmazhatják. Bemutatta, miképpen lehet játékosan bevonni a kicsiket a legegyszerűbb otthoni munkákba, például a konyhában, vagy az udvari munkákban. A gyerekeknek ez sikerélményt jelent. Érzik, hogy fontosak, a család egyenrangú tagjai, aktívan részt vesznek a közösség mindennapi életében.
Az előadó rendszeresen publikál szaklapokban, óvodákban, bölcsődékben tart bemutatókat
Örült a dunaföldvári meghívásnak, jó volt tapasztalatot cserélni a nevelőkkel. Elbeszélgetett velük, bepillantást nyert egy vidéki kisváros bölcsődéjének mindennapi életébe, ami számára is néhány új tanulsággal szolgált. Zsuzsanna rendszeresen tart foglalkozásokat a Művészetek Palotájában is, ahova bölcsődei, óvodai csoportok érkeznek, gyakran szülőkkel együtt. Ezek az alkalmak így közös élményt jelentenek a gyerekeknek, szülőknek és nevelőknek egyaránt.
A zenei oktatásban világhírűvé vált Kodály-módszer több elemét alkalmazza, főleg a népdal, a népzene szinte kimeríthetetlen forrásaiból merít. A zenei nevelés szerinte jellemformáló erő is. Egyszerre több készséget fejleszt az emberben. Ritmusérzéket, közösségi szellemet, matematikai, grammatikai érzékeket.