Idén végre igazi ballagási ünnepséget rendezhetett a Magyar László Gimnázium
Rendhagyó módon a várudvar szabadtéri színpada volt a helyszíne az idei ballagásnak. Április 30-án, szombaton vettek búcsút a diákok az alma matertől. Az eseményen részt vett Gerzsei Péter, a Szekszárdi Tankerületi Központ Igazgatója is.
Orgonaillat, tavaszias napsütés, sok virág, és néhány könnycsepp a szemekben jelzete, hogy ez egy igazi, hagyományos ballagás lesz a pandémia tilalmai után. A nézőtér zsúfolásig megtelt. A virágátadás perceiben megható pillanat volt, hogy egy ősz hajú, hajlott hátú nagypapa unokáját átöleli. Sokan tudni vélték, hogy ő is ide járt a gimibe, valamikor a hatvanas években.
A rendező tizenegyedik évfolyamosok verssel, dallal, teremtettek ünnepi hangulatot a résztvevők számára.
Fehérné Keserű Katalin igazgatónő beszédében kiemelte, hogy ez az évfolyam a távoktatás embert próbáló feltételei közt végezte tanulmányait, és ez tanulónak, pedagógusnak egyaránt nagy kihívást jelentett. A szülőknek megköszönte a bizalmat, hogy az MLG-be iratták be gyermeküket. Szerinte az itt eltöltött évek kellő alapokat teremtettek, hogy a fiatalok az itt szerzett tudás és emberi erények birtokában megvalósítsák életcéljaikat, felépítsék jövőjüket. Felhívta a végzősök figyelmét arra, hogy a maguk mögött hagyott évek talán életük legszebb időszakát fogják jelenteni. A tanórák, osztálykirándulások hangulata, a diákcsínyek, a barátságok, az első szerelem felejthetetlen érzése egy életen át a lelkükben fog élni.
Az Aranykönyvesek
Az igazgatónő kihirdette, hogy kik azok a diákok, akik kiváló tanulmányi és közösségi munkájuk okán méltónak bizonyultak arra, hogy nevüket beírják az Aranykönyvbe.
A kiemelt aranykönyves Szebenyi Meláni 12.a osztályos tanuló lett, ő a polgármestertől jutalmat vehetett át. Duschnig Anna és Markovics Flóra neve is bekerült a patinás könyvbe. További öt diák jó tanulmányi és közösségi munkájáért könyvjutalomban részesült. Horváth Zsolt polgármester rövid beszédében megköszönte a végzősöknek azokat az eredményeket, sikereket, melyek nemcsak a gimnázium, de a város hírnevét is öregbítették.
Az igazgatónő beszéde végén elbúcsúzott a gimnáziumtól, kollegáitól, a tanítványoktól, mivel nyáron nyugállományba vonul. Negyven évet töltött az ódon falak közt, az utolsó öt évet igazgatóként.
Becsülettel megőrizzük
Végül a ballagók búcsúbeszéde hangzott el. Utolsó momentum a gimnázium zászlajának átadása volt, melyet a ballagókat követő évfolyam vett át. „A zászlót átadjuk, őrizzétek becsülettel! – A zászlót átvesszük és becsülettel megőrizzük!” – hangzott a válasz, mint ahogy 1956 tavaszán, a gimnázium első ballagási ünnepségén.
Megkezdődtek az írásbeli érettségi vizsgák
Két nappal a ballagás után, május másodikán megkezdődtek az írásbeli érettségi vizsgák, ezúttal járványügyi szabályozások nélkül. A 43 végzős diák mellett 32 alacsonyabb évfolyamos tanuló tesz elővizsgát idegen nyelvből és informatikából. Huszonnyolcan jelentkeztek emelt szintű vizsgára. A szóbelik június 16-án kezdődnek.