Nem volt tanítás, de sok program kötötte le a gyerekeket.
Cél az ismerkedés, a közösségi szellem alakítása
Iskolafoglaló héttel kezdődött a tanév a szakképzős diákok számára. Már második éve rendezik meg ezt az eseményt. Fazekas Attiláné, Teca néni vezető oktató számolt be a hét fontosabb programjairól. Célja az volt, hogy a gyerekek ne rögtön tanulással, hanem laza, de ugyanakkor tartalmas ráhangolással kezdjék az évet. Elsősorban a kezdő évfolyamnak szólt. Ismerjék meg egymást, tanáraikat, a felsőbb éves társaikat. Ismerjék meg az iskola épületét, a tanműhelyeket, az oktatókat.
Több helyszínen zajlottak az események
A tantermekben interaktív és szituációs játékokkal várták a tanárok az érdeklődőket. Választott szakmájukkal és egymással ismerkedtek a gyerekek. Talán a legfontosabb helyszín a tankonyha volt, hol a szakácsok és a cukrászok készítették az ízletes szendvicseket, süteményeket, melyeket fél tizenkettőkor az udvaron együtt fogyasztottak el a diákok, tanárok. A tanműhelyben a fémmegmunkálás alapjaival, hegesztéssel ismerkedtek a leendő szerkezetlakatosok és hegesztők. Élvezetes elfoglaltságot jelentett az állvány építés, ahol egyéni ötletekkel is lehetett próbálkozni. Üzemlátogatásra is sor került. A helyi pékség és a Váradi Metál műhelyeiben magyarázattal kísérve nézhették az egyes munkafolyamatokat.
Péter szerint jó ötlet volt
Mezei Péter 11. a osztályos hegesztő tanuló. Örült, hogy így kezdődött a tanév, nem mindjárt a kemény tanulással. Ő utolsó éves, tavasszal vizsgázik, lesz tanulni valója bőven. Jó, hogy a tanárok is lazán vették az egészet. Sokat beszélgettek velük, nem csak az iskoláról. Osztályuk bázisa a Duna-parti gyermektábor volt. Játékos feladatokat oldottak meg, melyek mindennapi életszituációkra épültek. A szünetekben röplabdáztak, asztali teniszeztek, fociztak. Nagyon szép idejük volt. Néhányan a Duna-parton sétálva élvezték a kora őszi napsütést.