A Ciróka Bábszínház járt Dunaföldváron a Röf, avagy kurta farkú mesékkel: a csütörtök délutáni program pedig -talán mondhatjuk- hogy a legtöbb gyereket elvarázsolta.
Két mese
Ahogyan azt már a neve is sejteti, nem csak egy, hanem egyenesen két történetet láthattak a földvári ovisok. A kicsoportosoktól egészen a nagyokig voltak jelen az előadáson, egy-két csoport kivétel mindenki megjelent, az egyórás előadást pedig ki-ki kisebb-nagyobb türelemmel nézte végig.
Az egyik mese a Kismalac és a farkas, a másik pedig a Farkas és a gömböc történetét dolgozta fel. Mindkét történet átirat volt, hiszen olyan szereplőkkel is kiegészítették az eredeti sztorit, mint pl. egy barkasznyi farkas.
A gyerekek egész végig tapsoltak, sokan ülve táncoltak a zenés előadás során. Többféle zene is megszólalt: hagyományos és modern egyaránt, volt is táncpárbaj, amikor a muzsika nagyobb hangsúlyt kapott. A műsor interaktív volt, emellett 0a bábosok többször is megjelentek, előbújtak a paraván mögül.
Az előadásban több olyan utalás is volt, amit a gyerekek talán kevésbé érthettek, de a mellettük ülő pedagógusok annál inkább, viszont a kicsik számára ez nem vett el az élmény értékéből, csak a kísérőknek adott pluszt. Hiszen gyerekek biztosan nem tudják már, mi is az a Barkas, ellenben azt ők is értették, amikor azt a hangot hallották, amikor ki és be záródik a jármű, vagy éppen tolat – ez persze a szerzők újabb modern ötlete volt. A gyerekek pedig dőltek a nevetéstől.
Csodás bábok
Az előadáshoz persze a vicces és megragadó történet mellett kellettek a mívesen megmunkált bábok is, amiben persze nem volt hiány most sem. A több ablakos paraván lehetőséget adott a bábosoknak arra, hogy jól használják ki a teret, sokféle módon „bukkanjanak elő” egy-egy karakterrel, illetve, hogy ők maguk is megjelenjenek.
Az előadást nagyon élvezték a gyerekek, kifejezetten azt a részt, amikor többféle hangszer is megjelent, amikor valamilyen zene szólt. Utólag a legtöbben egy-egy viccesebb jelenetet emeltek ki, amikor az oviban később kérdezték őket.