Az Országjáró című műsor keretei között látogatott el többek között a városunkba is a Kossuth Rádió múlt héten szombaton.
A műsorról
Az egésznapos műsor a környék településein vendégeskedett az elmúlt hétvégén: Bölcskén, Madocsán és nálunk, Dunaföldváron. Az Országjáró délelőtt vette kezdetét, és városunk olyan személyeit, ikonikus helyeit és tevékenységeit mutatta be, melyek érdemesek az országos hírnévre, és arra is, hogy az utazók miattuk ellátogassanak hozzánk.
Mi került a kincsesládába?
Az Országjáró műsor egyik tradíciója, hogy a kincsesládába minden város elhelyez valamit, ami jellemzi őt. Horváth Zsolt, városunk polgármestere két tárgyat hozott magával: Dunaföldvár címerét és a Csonka-torony fa makettját, ezek került bele a ládába.
Kikkel készült riport a műsorban?
A városunk több szervezete, alkotója, aktív szereplője is bemutatkozott a szombati adás során.
Puskás Zsolt, a Magyar László Gimnázium megbízott intézményvezetője Dunaföldvár történelméről mesélt.
Bemutatkoztak városunk neves cukrászai is.
Az Aztakeservit Értékőr Egyesület is mesélt természetvédelmi munkájáról és szemétszobrairól is.
A Duna-Túra Egyesület nevében megszólalt Vicsik Boglárka elnök is, aki a Dunaföldvár környéki túraútvonalakat mutatta be.
A Vallum Íjász Egyesület bemutatót tartott a helyszínen, Proics Dániel beszélt a sportíjászatról és a hagyományőrzésről.
Lipták Tamás, a Dunaföldvári Kertbarátok Városvédő Egyesületének elnöke beszélt a több mint 40 éve működő csoportról, és a környék egykori szőlő-és gyümölcstermesztő múltjáról és jelenéről.
Csepeli István fa- és csontfaragó művész is bemutatta munkáit.
Farkas Imre díszműkovács és tanítványa, Jónás Árpád rózsákat, szőlőfürtöket, míves kerítés díszeket, gyertyatartókat vitt magával az Országjáró műsorába.
Helyi természetfotósok is a műsor szereplői között voltak: Fabóné Bíró Ágnes és Fabó Ferenc hozták el képeiket.
Hegedűn játszott Mendi Milán, az Egressy Béni Református Művészeti Szakkollégium növendéke.
A helyszínen voltak természetesen a Dunaföldvári Művelődési Központ és Könyvtár munkatársai is.
Fafka Júlia, kétszeres gyöngygalléros táncos tavaly az Országos Művészeti Tanulmányi Verseny első helyezettje volt. A dunaföldvári népzenészek munkáját összefoglaló Őseink muzsikája című CD-n is énekel.
Farkasné Anita, a helyi adventi ablakdíszítő játékról és a megmozdulás közösségteremtő értékéről mesélt a műsorban.