A dunaföldvári néptáncos élet egyik meghatározó alakja, hiszen sokan tanultak nála, sajátították el a segítségével még gyerekként a tánc alapjait.
Együtt közösen valami jót hoztak létre
Az interjú kedvéért Cecére utaztunk, itt találkoztunk Iker Józsefné Györgyivel, aki jelenleg a Tehetség Művészeti Iskola vezetője. Jó néhány évvel ezelőtt azonban Molnárné Joli, volt osztálytársa megkereste, hogy a Levendula Művészeti Iskolában vezesse a három néptáncos csapatot. A cinege, a gólya és a harkály csoportot vette át, közel 100 gyerekkel foglalkozott 7 éven át.
Sok jó dolgot sikerült ebben az időben közösen csinálniuk, számtalan megmérettetést tudhatnak a hátuk mögött, mindezeket ráadásul jó eredménnyel.
Ehhez persze jó kapcsolatra volt szükség a vezetővel, a szülőkkel és persze a gyerekekkel.
Az élet és munka Cecén
A Tehetség Művészeti Iskola vezetőjeként dolgozik jelenleg Cecén, ami 2018-ban alakult meg. Anno még 1994-ben kérték fel, hogy itt alakítsanak egy gyerek néptánc csoportot, ez lett a Gerlice Néptánc Egyesület, amiből aztán egy nagy létszámú, 5 korcsoportos csapat lehet, akikkel akkor bejárták Európát, sok mindent vittek véghez az elmúlt 27 év alatt.
Annyira elment az idő, hogy Györgyi ma már hajdani tanítványainak a gyerekeivel foglalkozik.
Cecén a Művelődési Központban kapott helyett az intézményük, itt vannak az irodáik és tantermeik, a próbáikat szintén itt tudják megtartani. 5 megyében, jó néhány telephelyen, sok-sok tanárral dolgoznak együtt, közel 1000 diákkal.
Teljesült az az álma, hogy a táncoktatással segíti, változtatja meg a gyerekek jövőképét.
A Gerlice Néptánc Egyesületben jelenleg több korcsoporttal dolgozik, de az általános iskolában, elsőtől ötödik osztályig is tanít néptáncot. Azok a gyerekek, akik kedvet kapnak a tánchoz az iskolai képzés során, bátran csatlakozhatnak az egyesülethez, hogy aztán a Tehetség Művészeti Iskola növendékei legyenek.
Kihívás a munkában
A járványidőszak természetesen komoly kihívást jelentett az egyesület munkájában, hiszen egy kicsit leült a társaság. Most az a feladat, hogy ismét erős együttessé gyúrják a csapatot – ennek az útján járnak jelenleg.
Sok testvérkapcsolatuk van, vagyis a lehetőségek száma is szép nagy. Tavaly már sok rendezvényen megjelentek a gyerekekkel, ami komoly kihívást jelentett számukra, de szeretnének a jövőben minél több helyre eljutni, ehhez viszont fel kell nőniük.
Mindent megtesznek annak érdekében, hogy, akinek szerepel a néptánc a jövőképében, az tudjon náluk tanulni és fejlődni egyaránt – akár táncosok, pedagógusok szeretnének majd lenni, vagy a szabadidejüket jól eltölteni.