A Máltai esték második előadásán, február 8-án Orbán Attila, a Tolna Vármegyei Közgyűlés alelnöke, és Kerényi Csaba, a Területfejlesztési Minisztérium parlamenti államtitkárságának főtanácsosa beszélgetett Lipták Tamással.
Máltai esték sorozat
A Magyar Máltai Szeretetszolgálat jelmondata a következő: “A hit védelme és a szegények szolgálata.” Ebből az utóbbival, a szociális munkával jól állnak – jegyezte meg Lipták Tamás, majd hozzátette – feladatuk azonban a hit védelmének tanúságtétele, ennek megvalósítása is. Első előadásuk során a budapesti Szent István Intézet mutatkozott be, ezúttal pedig a keresztény politizálás szükségszerűsége került fókuszba, avagy miért kellenek keresztény emberek a döntéshozatalban?
A keresztény politizálásról
Az est előadóit arra kérték fel, hogy a keresztény politizálásról beszéljenek, hiszen a Tolna megyei KDNP elnöke és szakmai vezetője jött el Dunaföldvárra. A program lehetőséget adott arra, hogy a megyei politizálás különböző aspektusairól beszélgessenek, valamint szó volt az oktatásról, az egyházi intézmények működéséről. Úgy vélik, jó folyamatok kezdődtek mind az oktatásban, mind a szociális ágazatban, azonban ez egy hosszú távú munka lesz, úgy, mint a gyereknevelés.
A gondoskodás politikának komoly ágazata van Dunaföldváron a Máltai Szeretetszolgálat révén, ők már eddig is nagyon komoly munkát végeztek, ennek a folytatásában és eredményességében szeretnék őket továbbra is támogatni.
Az előadók rutinosnak számítanak, hiszen többször is tartottak már előadást együtt különböző Tolna megyei településeken, szívesen mennek, ha erre kérik őket. Nagyon fontos számukra, hogy ilyenkor közelebbi kapcsolatba kerülnek a közösségekkel. Örülnek, ha párbeszéd alakul ki, ha a hallgatóság kérdéseket tesz fel, szívesen válaszolnak, úgy, ahogyan ez a dunaföldvári előadáson is történt.
Általában az aktualitások jönnek elő ezeket az alkalmakon, mint az oktatás, a szociális ügyek, a segítségnyújtás.
A terveikről
Azért is jönnek el a településekre, hogy beszéljenek a keresztény demokráciáról és felajánlják annak a lehetőségét, hogy, akik még nem csatlakoztak hivatalosan is a KDNP-hez, a keresztény demokrata közösséghez, azok megtehessék ezt. Szeretnék Tolna vármegyében és országos szinten is ezt a közösséget erősíteni, bővíteni, építeni. Tolna vármegyében jelenleg 41 szervezetük van, 109 településről, ami nagyon jó arány, de ebben a tekintetben az idei évben is bővülnek, lassan elérik, hogy minden második településen lesz egy KDNP szervezetük. Számos tagjuk van már, de szeretnék a fiatalokat is bevonni a közösségbe, egyúttal a családokért dolgozni, hiszen a KDNP a családok közössége is.