Szóba kerültek az új technikai eszközök, a horgásztársadalom napi gondjai. A Horgásztanya is megszépült.
Az előadó, Haskó Tamás országosan ismert szakember
A horgásztanyán, március közepén tartott előadás sok érdeklődőt vonzott. Az előadó két évtizede foglalkozik hivatásszerűen horgászattal. Szerinte jelentős változáson ment keresztül az utóbbi néhány évben a hazai horgásztársadalom. Nagyrészt a covidnak köszönhetően látványosan megugrott az engedélyt kiváltók száma. Lakosságarányt tekintve az európai élmezőnybe kerültünk. Elmondhatjuk, hogy ma már minden tízedik honfitársunk horgászik. Örömteli, hogy nőtt a hölgyek aránya. Gyakori jelenség, hogy teljes családok, gyerekestől váltanak ki engedélyt. Úgy tűnik, felértékelődött a természetben töltött idő jelentősége. Korábban főleg a mesterséges halastavak voltak népszerűek, ott gyakoribb a fogás a telepítések miatt. Az utóbbi egy – két évben viszont egyre többen keresik a természetes vizeket, a romantikus zugokat.
Szóba kerültek a technikai újdonságok is. Ma már az informatikai eszközök is bárki számára hozzáférhetőek. Például szonda segítségével a horgász nyomon követheti mobiljával a mederfenék változásait. A legkülönbözőbb anyagból készült botok közt lehet válogatni, anyagi lehetőségektől függően. A csalik, az etető anyagok választéka is óriási. A horgászkellékek, például a ruhák, csizmák a luxusigényeket is kielégítik. Az előadó szakmai tapasztalatait is megosztotta a hallgatóságával, és érdekes történetei időnként mosolyt csaltak az arcokra.
A tavaszi szezont jelképesen a karbantartó nap nyitotta meg
Március 25-én több mint ötvenen serénykedtek a horgásztanya körül, Kiss Lajos egyesületi elnök nagy örömére. Munka volt bőven. Most kerültek helyre az ősszel készült padok, asztalok a part menti állásokba. Kőzúzalék került az utakra és a parkolóba.
Tavasztól őszig ugyanis megnő a forgalom a Kis-Duna környékén, egyfajta szabadidő központként funkcionál, főleg hétvégeken. Elkészült a régi botház emeletére vezető fém lépcsősor. Jelenleg raktárként használják az itteni helyiségeket, de úgy vannak kialakítva, hogy lakószoba, mosdó vagy konyhaként is funkcionálhatnak. 4-5 fős vendégházat szeretnének itt később létrehozni.
Nagy gondot fordítanak a korhadt fák, ágak felderítésére, melyek veszélyesek lehetnek. Iskolások, osztályok is kilátogatnak tavasztól, s a természetbe kiszabadó gyerekeket bizony nehéz kordában tartani. Meglepetésre viszonylag kevés volt az összegyűjtött szemét. Ez arra utal, hogy a horgászok és a turisták kezdenek környezettudatosabban viselkedni.
Délben a munkában megfáradt csapatot Vagyon Lajos horgásztárs pörköltjének illata csalogatta az asztalokhoz.