Alig lett vége a tanévnek, máris közel 50 gyerek vett részt a Levendula Alapfokú Művészeti Iskola nyári táborában. A kreatív programokról Farkas-Huszka Rózsa, az intézmény igazgatónője számolt be nekünk.
Változatos programmal készültek
Élményekkel teli hétben van részük a Levendula AMI diákjainak, hiszen az iskola több telephelyéről is érkeztek a dunaföldvári napközis táborba gyerekek. Minden napra jutott valamilyen izgalom, reggel 8 és délután 4 óra között volt idő néptánc koreográfiát tanulni és a kézműveskedés megannyi fajtáját kipróbálni. Délelőtt műhelymunkák, délután pedig kreatív foglalkozások várták a résztvevőket, akiket három csoportba osztottak életkoruk és a barátok alapján annak érdekében, hogy gördülékenyen menjen a munka a közel 50 fős diáksereggel.
Hétfő
Mozgásból természetesen minden napra akadt, ez esetükben a néptánc volt, ami Czuppon Péter vezényletével valósult meg, ehhez a Máltai Szeretetszolgálat Tanodája biztosította a helyszínt. Hétfőn agyagozással és művészetterápiával fogalkoztak, ami kapcsán egy külsős előadó érkezett a táborba, Nagyné Besenyei Janka személyében. Délután pedig ékszerkészítés, gyántás öntés volt a program. A hét folyamán Szabó Ágnes, Szasza volt a kézműveskedés felelőse.
Ami minden nap állandó, az a pontgyűjtés, amit a pénteki napon összesítenek is: ekkor választják meg a Levendula királyát és királynőjét.
Kedd
Ezen a napon egy néptánc koreográfiát tanultak a gyerekek, de a papír is fontos szerepet kapott. Különféle technikákkal kísérleteztek, úgy, mint a papírmerítés és a quilling, amit Kutiné Péter Ilona mutatott meg a csapatnak. A papírcsodák Dobrovicsné Nagy Rita irányítása mellett jöhettek létre, míg a grafikák Marótiné Szeleczky Mária tanárnővel készültek el. A délután folyamán aztán arcfestést kaptak a gyerekek, sőt, a hajukat is különféle fonásokkal fogták össze.
Szerda
A néptánc ismét fontos szerepet kapott, de a táska-és póló díszítés is elengedhetetlen része volt a napnak. Lelkesen dekoráltak a gyerekek, csodás motívumok kerültek az elkészült darabokra. Szerdán előtérbe került a meseterápia, amiről szintén egy meghívott előadó, Fodorné Kövics Beáta beszélt a táborozóknak.
Íjászkodással és célbadobással is próbálkozhattak a gyerekek a Hagyományőrző Íjász Egyesület jóvoltából.
Csütörtök
A néptánc mellett nemezeléssel foglalkoztak a Levendulások, a műhelymunkát pedig átszellemülve, jógával lehetett folytatni, hogy a test, a szellem és a lélek is egységbe kerüljön, ez Németh Csillának köszönhetően került be a tábor programjába.
Délután ismét íjászkodás és célbadobás tette ki a nap jelentős részét, ugyanakkor, mivel a gyantaöntés akkora siker volt, csütörtökön ismét ezzel foglalkoztak.
Péntek
A zárónap jegyében telik a péntek, ugyanakkor kreatívkodásban ekkor sem lesz hiány, hiszen különféle technikákkal lehet próbálkozni. Bár az iskolának már vége, remélhetőleg nyáron is sokat olvasnak, ehhez készítenek aranyos könyvjelzőt a gyerekek.
A délutáni záróműsorban néptánccal lépnek fel a Levendula táborozói, az előadáson természetesen a szülők is részt vehetnek majd, sőt, a hét folyamán készült alkotásokat is megtekinthetik.
Az egész hetes táboroztatásban a PékPont volt segítségükre, akik a gyerekek étkeztetéséhez járultak hozzá. Az Evangélikus Egyház pedig a tágas udvarával és kertjével, a kézműveskedésre alkalmas faházával, valamint magával a templommal járult hozzá a tábor megvalósításához.