A tábor fő témája a vasút története volt.
Stephensontól Kandó Kálmánig
A Dunaföldvári Művelődési Központ és Könyvtár által szervezett tábor vezetője Fafkáné Simon Ildikó volt. Elmondta, hogy évenként más-más témát dolgoznak fel a tábor lakói. Idén a vasút történetét választották. Döntésük jónak bizonyult, hiszen a tábor lakói kicsiktől a nagyobbakig igen érdeklődőek és lelkesek voltak. Bevezetésként szó volt a vasút kialakulásának történetéről. Feltalálók és alkotásaik kerültek említésre James Watt gőzgépétől kezdve Kandó Kálmán villanymozdonyáig. A foglalkozások főleg játékos jellegűek voltak. Az Ispánházban Szabó Ágnes vezetésével a kézműves foglalkozásokon mozdony, kocsi maketteket készítettek. De készültek vasutas sapkák, miniatűr sorompók és egyéb vasúti kellékek. Mivel nyár van, nem maradt el természetesen a strand program sem. A tábor munkáját középiskolás diákok is segítették, akik közösségi tevékenységként könyvelhették el az itt töltött napokat.
Találkozás a nyugdíjas mozdonyvezetővel
Nagy élmény volt a fiatalok számára, hogy kilátogattak a dunaföldvári vasútállomásra. Az épület és környéke kissé elhanyagolt, de így is megőrzött valamit a régi, monarchiabéli vasútállomások hangulatából. Itt Nagy Lajos nyugdíjas mozdonyvezető fogadta a látogatókat és kalauzolta végig a területen. Az állomás még működik a teherforgalom számára, így bepillantást nyertek a mindennapi munkába. A nyugdíjas vasutas sok érdekes történetet mesélt a múltból. Szóba került, hogy városunk egyfajta vasúti csomópont volt régebben, hiszen a hídon is közlekedtek vonatok. Volt bakterház és kézzel hajtott sorompó is.
Vonatozás Budapestre
A hét legizgalmasabb eseménye a vonaton megtett utazás volt. A gyerekek többsége életében először ült vasúti kocsiban. Autóbuszokkal Dunaújvárosba szállították őket, ahol vonatra szállak. A tágra nyílt szemű gyermekarcok csodálkozva tapadtak az ablaküvegre, s élvezték, amint suhannak el mellettük a fák, a házak, a hazai táj. Egészen más élményt jelentett számukra, mint az unalmas autózgatás. A fővárosban a Vasútörténeti Parkot látogatták meg. Itt a gyakorlatban szembesülhettek mindazzal, ami korábban a dunaföldvári elméleti előadáson elhangzott. A fáradt kis csapat szintén vonaton utazott haza, de a szemek ugyanúgy csillogtak az ablakokban, mint reggel.