Testvérvárosi látogatást tett Dunaföldvár város polgármestere, Horváth Zsolt.
Borszéki Városnapok
A testvérvárosok vezetői is meghívást kaptak idén, az augusztus elejei Borszéki Városnapokra. Egy kétnapos mini konferencia keretei között tekintették át az elmúlt évet, cseréltek tapasztalatot a megjelentek. A résztvevő testvérvárosok között volt felvidéki, valamint kárpátaljai és persze magyarországi is, így tulajdonképpen három ország képviselői találkoztak.
Megosztják egymással az eredményeket
A legfontosabb esemény Borszéken a helyi fürdő átadása volt tavaly decemberben. Az intézmény nem csak komplex egészségügyi szolgáltatást nyújt, de élményfürdőként is hivatkozhatunk rá, így igazi turista célpont. Az üzemeltetés és a működtetés terén érdeklődött a helyiektől Horváth Zsolt polgármester, hiszen elsősorban arra volt kíváncsi, hogyan lehet szálló nélkül költséghatékonyan fenntartani egy ilyen fürdőt. A tapasztalatok azt sugallják, hogy szálló nélkül nem lehet egy ilyen létesítmény nyereséges, a borszékiek is ennek megfelelően árazták be magukat. Amennyiben forintosítaniuk kellene, a fürdőjük vesztesége négyszeres a dunaföldvárihoz képest. Ez azt jelenti, hogy Borszéknek kb. 120-130 milliót kell majd hozzátennie a működéshez. Mivel ez egy kezdő év, később még változhat a helyzet, azonban csak összehasonlításképpen, városunk 30 millió forinttal járul hozzá a dunaföldvári fürdő működéséhez.
Azonban egyik sem „kidobott” pénz, hiszen az emberek egészségét és jóllétét szolgálja a helyi és a testvérvárosi intézmény is.
Növekvő lehetőségek a fejlesztésekre
Január elsejétől már nem központosítottan szedik az iparűzési adót, hanem ahol „keletkezik” ez az adó, azt kötötten, fejlesztésekre szánva megkapja az adott település. A működésre szánt pénzt pedig fejkvóta alapján kapják. Mivel Borszéken termelik ki és palackozzák a Borsec Ásványvizet, a borszéki vizet, ez a lehetőség hatalmas adóbevételeket jelent a térség számára.