A néhány éve alakult egyesület taglétszáma egyre nő.
A példát a régi sikerek mutatják
Az 1980-90-es években a tenisz szakosztály ifjúsági és felnőtt sportolói a bajnokságban, kupákban jelentős sikereket értek el. A Duna-parti teniszpálya szinte egész nap foglalt volt. Későbbiekben a tenisz sport sajnos hanyatlásnak indult. Oktatás viszont volt, például Csoma Krisztina foglalkozott fiatalokkal. Néhány éve alakult meg a Dunaföldvári Tenisz Egyesület, ifjú Viczai János elnökletével. Úgy tűnik, újjáéled a teniszsport városunkban.
Kiss Gábor teniszedző Csoma Krisztina hívására érkezett városunkba, s kezdett foglalkozni fiatalokkal. Napjainkban már több mint harmincan járnak edzésekre, főleg fiatalok.
A siker titka
Gábor Dunaújvárosban kezdett teniszezni az 1980-as években. Csapatával a megyei, majd az OB III-as szintjén szerepelt. Később szakedzői vizsgát tett. Örült a dunaföldvári meghívásnak. Jóleső érzés, hogy egyre többen jelentkeznek teniszezni. Szívesen látják az érdeklődőket. Csatlakozni lehet hozzájuk a hétköznap délutáni edzéseken a Duna-parti teniszpályán. Aki komolyan veszi, és kitartó, egyesületi tag lehet.
Vannak ügyes gyerekek a keretben, érdemes velük foglalkozni. Mi kell a sikerhez? Mindenekelőtt jó testalkat, gömbérzék. Utána következhet a kemény munka. Rendszeres edzések, sok kitartás. Bajnokságokon, kupákban kell indulni folyamatosan. A sok munka gyümölcse előbb-utóbb beérik, s meddig lehet eljutni? Akár az Australian Openig.
Nem olcsó a tenisz sport. Sokat kell utazni, drágák a nevezési díjak.
A földvári kupa
Főleg a lányok számára elég szűkös lehetőségek adódnak a megmérettetésre, ezért határozták el, hogy egy női regionális kupát rendeznek ősszel. A helyi versenyzők mellett Soltról, Dunaújvárosból érkeztek lányok. Lehetet látni izgalmas, színvonalas meccseket is. A helyezettek érmet, oklevelet vehettek át. Már akadt szponzor is. A versenyt a Rakpart étterem étellel-itallal támogatta.