A Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum, a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara Tolna Vármegyei szervezete, illetve a Grádum Nonprofit Kft., ami az Ipsum Tech Kft., valamint a Permito Kft. közös tulajdona, s egyben járműágazati képzőközpont, a Tolna Vármegyei Szakképzési Központtal közös cég február végén tartotta meg második konferenciáját Dunaföldváron. Ennek kapcsán beszélgettünk Dr. Süveges Árpáddal.
Ez az alkalom arról szólt, hogy találkozzanak a TVSZC (Tolna Vármegyei Szakképzési Centrum) 5 Tolna vármegyei városban működő szakképzési intézményei és az általuk delegált duális partnerek. Utóbbiak azok a vállalkozások, akik a saját munkavállalóik és a náluk tanulók duális képzését bonyolítják, azzal az oktatási programmal, ami nem is olyan régen életre hívta a Grádum Nonprofit Kft-t is. Ezt a kapcsolatot szerették volna ezen az alkalmon erősíteni, az esetlegesen felmerült problémákat rendezni és azokat a lehetőségeket keresni, amiknek köszönhetően még jobb és hatékonyabb lehet az együttműködés.
A konferencián a TVSZC 5 szakképzési centrum kancellárja, Dömötör Csaba, az intézmények főigazgatója, Csapó Gábor, valamint az intézmények vezetői, helyettes vezetői is helyet kaptak a sorok között. Mellettük megtaláltuk a Tolna Vármegyei Kereskedelmi és Iparkamara vezetőit és a duális képzésben érintett képviselők is jelen voltak a Szélrózsa Birtokon tartott előadáson.
Jelentős a szakmák száma
A járműiparból indult minden, azóta a vállalkozás már kibővítette duális képzési lehetőségeit és szolgáltatásait, az abba betölthető digitális tananyagokat. Immár 46 szakmára terjesztették ki a portfóliójukat, a járműipartól a mezőgazdász programokig sok mindent megtalálunk náluk. A konferencia során erről is sok szó esett, hiszen a tananyag és a szakmák bővítése kapcsán a duális partnerek száma is megugrott.
Fejlődés, változás egy évben
Legutoljára tavaly áprilisban beszélgettünk Dr. Süveges Árpáddal, akkor még az első konferencia kapcsán készült az interjúnk. Az azóta eltelt időben 13 szakmával bővült a portfóliójuk, olyan tanügyi menedzsmentet vezettek be, ami a vállalatvezetőknek és a szakképzési centrum illetékes vezetőinek komolyabb rátekintést tud biztosítani a képzésekre. Utóbbi magában foglalja a grafikonos kimutatásokat, melyeken látszik, hogy ki milyen szinten áll, milyen tananyagokat végzett el és mennyit kellett volna már elvégeznie, de azok a tárgyak is kiütköznek, amik nagyobb kihívást jelentettek a tanulók számára. Olyan egyéni mérési lehetőségeket is beépítettek a programba, amivel az illetékesek ezen az alkalmon megismerkedhettek és innentől kezdve bátran használhatják is őket.