Nem verseny, hanem próba
Slámer István, a Hagyományőrző Íjászok Dunaföldvári Egyesületének elnöke hangsúlyozta, hogy ez az alkalom nem verseny, hanem próba. Az íjászok egyénileg vesznek részt rajta, s nem egymással versenyeznek. Hét állomás van, ahol különféle célokat kell eltalálni, leküzdeni hét nyílvesszővel. Az akadályok közt van könnyebb, nehezebb. Vannak mozgó, forgó, kicsi, nagy célpontok, álló állatmakettek. Van gyors sorozatlövés is időre. A legnehezebb talán a két függő kígyó közt rejtőzködő alma eltalálása. Természetesen a két keskeny kígyó imitációt is ki kell lőni.
A tizenévesektől a nyugdíjasokig
A korösszetétel nagyon vegyes volt. Nem voltak külön korcsoportok, de a gyerekek és a hölgyek bizonyos kedvezményeket élvezhettek, például rövidebb távról lőhettek. 71 íjász tett e napon próbát, ők oklevelet vehettek át teljesítményükért. Családtagokkal együtt több mint százan ültek le a délutáni ebédhez. A próba első állomása Dunaújváros volt, még márciusban, a hetedik, az utolsó Dunavecse lesz nyár elején.
Az ebéd is hagyományőrző volt
A szervezők az életmódbeli hagyományokat is igyekeznek ápolni. Többségük korhű öltözékben jelent meg. A díszletek is a honfoglalás korát idézték. Az íjász rendezvények szakácsa évek óta Gaál Jánosné, Babi. Tud és szeret is főzni, hiszen hosszú évekig konyhán dolgozott. Igyekeznek olyan ételeket készíteni, melyek ma már kuriózumok, a régi magyar konyha ízvilágát idézik. Az ez alkalomra készült paprikás krumpliba például kecskekolbász és mangalica szalonna került.