A Duna közelsége
A hobbi egyesület mottója: a „szabadidó hasznos eltöltése”! Vácz Zsolt elnökkel beszélgettünk, aki megosztotta velünk, hogy gyermekkorában számára milyen fontossággal bírt a Duna szeretete és közelsége. Ezt a fajta ismeretséget és szeretetet törekednek átadni a mostani generációnak, hogy megtanulják tisztelni a vizet.
Korosztály nélkül
Már évek óta úgy működik a tábor rendszere, hogy attól még, hogy pici a gyermek, ugyanúgy jelentkezhet a táborba, megtanulni az evezést és a túrázást, persze kísérőjük jelenlétében.
A programok összeállításánál a vezetők elsődleges szempontnak tartották, hogy a szabályokat betartassák a gyermekekkel, hiszen a Duna megannyi veszélyt tartogat, de ha megtanuljuk tisztelni és betartjuk a szabályokat, csodálatos élményeket tudunk szerezni. Az első napokat az ismerkedéssel kezdték. Nagy hangsúlyt fektettek a beszélgetős foglalkozásokra, ahol a gyerekek meg tudták tanulni a sátorozási alapismereteket, a hajózási szabályokat, a vízen való közlekedést, elsősegélynyújtási alapokat, annak érdekében, hogy biztonságosan tudjanak vízitúrázni.
Ezután megkezdődött a gyakorlati oktatás. A táborozók megtanulták, hogyan kell helyesen behajózni, és másnap már együtt hajóztak be és eveztek át a Duna túloldalára, ahol egy kisebb fürdőzést tartottak. A szerdai napot szintén ismerkedéssel kezdték, melynek célja a felkészítés volt a másnapra, egy nagyobb, Madocsára vezető vízitúrára. Egy hatalmas, negyvenfős csapat, kísérőkkel, szülőkkel és ifisekkel együtt evezett el a kitűzött célig, remekül helytállva. Az utolsó napon a táborozóknak meg kellett csillogtatni összegyűjtött tudásukat egy tesztlap kitöltésével, melynek kitöltéseVácz Zsolt vezető szerint maximálisan jól sikerült.