A meghívott vendégek elismerően nyilatkoztak az új intézményről.
A műsort maguk a növendékek adták
Ez természetes dolog, hiszen a jelenlevők ízelítőt kaptak az itt zajló színvonalas munkából. Az átadó ünnepségen több illusztris vármegyei vendég is megjelent.
Gerzsei Péter, tankerületi igazgató
Beszédében kiemelte, hogy szívesen jön Dunaföldvárra, hiszen ilyen alkalmakkor általában valamilyen, az oktatáshoz kötődő intézmény kerül átadásra, most is így történt. Örül annak, hogy a szakképző iskola és a zeneiskola két külön intézményben működik. Komfortosabb, esztétikusabb környezetbe kerültek a diákok. Az új intézmény a város és az iskolavezetés igényei szerint lett kialakítva. Elmondta, hogy a vármegyében Szekszárdon és Pakson működik önálló zeneiskola, a dunaföldvári a paksi tagintézménye.
Süli János, országgyűlési képviselő
A zenei oktatás igényeinek megfelelő módon alakították ki a termeket. Biztosították a hangszigetelést, a legmodernebb technikákat alkalmazták. Tisztába van a dunaföldvári zeneoktatás hagyományaival. A zeneoktatás személyiségfejlesztő, közösségteremtő, s hasznos elfoglaltság a fiatalok számára. Arról is értesült, hogy az iskola több diákja idővel magasabb szinten foglalkozik zenével.
Cseharovszky Tatjána, a tagintézmény vezetője
Az egész iskola nevében beszélt arról, hogy nagy kő esett le a szívükről, hogy hosszú idő után végre önálló épületet kaptak, mégpedig a legmodernebb technikával felszereltet. Azt tapasztalja, hogy a város és a vármegye is tisztában van azzal, milyen jelentős kulturális szerepet tölt be az intézmény, és ennek megfelelően értékelik az itt zajló munkát. Jelenleg 128 diákjuk van. Billentyűs, vonós, fa- és rézfúvós, valamint vokális népzenei tanszakon folyik az oktatás. 8-10 tanuló a szomszédos településekről jár be. A tanárhiány náluk is gondot jelent. Óraadók és nyugdíjas pedagógusok bevonásával viszont biztosítják a képzés színvonalát.