Slámer István, a Hagyományőrző Íjászok Egyesületének elnöke szerint igen mozgalmas volt az első félévük. A legnagyobb éves, önálló rendezvényük a nyár elejei Várnapok volt. Nagy volt az érdeklődés iránta a három nap során, távolabbi településekről is egyre többen érkeztek.
A nyár sem volt holtszezon az íjászok számára
Hétpróba versenyeken vettek részt Kunszentmiklóson, majd Daruszentmiklóson. Minden nagyobb városi kulturális rendezvényes jelen voltak. Látványos bemutatót tartottak augusztus 20-án. A szüreti fesztivál számukra az eső ellenére sikeres volt. A jurtájukban mindkét nap sokan megfordultak. Sok hazai, sőt határon túli hagyományőrző egyesülettel állnak kapcsolatban, például a temesváriakkal, a Felvidékről néhánnyal. Gyakran részt vesznek közös programokon, a várnapokra is érkeztek vendégeik. Szívesen rész vennének az augusztusi mohácsi emlékmenet fogadásán is, bár nehezményezik, hogy még nem kaptak meghívást, de remélik jövőre…
Távlati terveik is vannak
A lőtér mögötti hangulatos erdőben nyári hagyományőrző tábort alakítanának ki, elsősorban gyerekeknek. Egyelőre az év másik nagy rendezvényére koncentrálnak. Október 26-án ismét megrendezik az Ezer Lövés Emlékíjászatot. Ezzel a rendezvénnyel az 1956-os hősök emléke előtt tisztelegnek. A múlt alkalommal 56 íjász ezer vesszőt lőtt ki, maga ez a rendkívüli teljesítmény jelentős fizikai kondíciót és erős koncentrációt igényel. A rendezvény ünnepi jelleget ölt. A vásártéren reggeltől késő délutánig érdekes programok várják az érdeklődőket. Kézművesek pakolják ki portékáikat, jönnek a fafaragók, bőrösök, fazekasok – némelyikük szakmájából bemutatót is tart. A Sámán szertartásai még meglepetést is tartalmaznak. Gasztronómiai különlegességként hagyományos középkori recept alapján készült ételeket lehet fogyasztani, például fehér ragulevest.