Általában kéthetente találkoznak
2019 óta működik jelenlegi formájában a városi könyvtárban a Baba-mama klub. Herpainé Tomon Adrienn gyermekkönyvtáros, a klub vezetője elmondta, hogy kéthetente délelőttönként szoktak összejönni. Vannak rendszeres visszatérők és vannak alkalmi látogatók is. A foglalkozásokon általában játsszanak, zenét hallgatnak, dalolnak. Szoktak meséket, verseket olvasni. A klub egyfajta mama fórum is, ahol az anyukák kicserélik tapasztalataikat a gyermeknevelés napi aktualitásai kapcsán, sok hasznos tanáccsal látják el egymást.
Szakemberek tartanak előadásokat
A nyári szünet után szeptembertől kezdődnek a klub foglalkozások. Elsőként Géczi László, a vöröskereszt szervezetének helyi elnöke tartott előadást Minden megtörténhet címmel. Az otthoni leggyakoribb gyermek balesetekről beszélt, tanácsokat adott megelőzésükről és ellátásukról. Vissza a természetbe címmel egy szakember a gyógynövényekről, a természetben található gyógyfüvekről beszélt. Megemlékeztek a zene világnapjáról, népmese napot tartottak.
Nem vagy egyedül
Novemberben e címmel tartott előadást dr. Orováné Csatári Ildikó pszichológus. Gyakori tünet, hogy a kisgyermekes mamáknál a hosszú otthonlét során magányérzet alakulhat ki, mely egy idő után depressziós tünetekkel is járhat. Ennek több kiváltó oka lehet. A babák még nemigen tudnak beszélni, ez magányérzetet, társtalanságot kelthet. De ha alaposan megfigyeljük gyermekünket, rájövünk, hogy ők is érző, vágyaikat, érzelmeiket kifejező emberkék. Hangokkal, testbeszéddel kommunikálnak. Ha ezeket megismerjük, az együtt töltött idő kellemes, izgalmas lesz. A pszichológus beszélt arról is, hogyan készítsük fel a nagy tesót, aki szintén még gyermek, a kistesó érkezésére.