A MAVE alapította az Év Védőnője díjat
A Magyar Védőnők Egyesülete (MAVE) 2011-ben hozta létre az ÉV VÉDŐNŐJE DÍJAT, az egyesület megalakulásának 20. évfordulója alkalmából.
A védőnői munka nem feltétlenül a leglátványosabb munkakör, hiszen általában egy-egy személyre vagy családra irányul. A díj célja, hogy a nevezést követően – melyet május 31-ig kellett leadni-, a jelölt védőnőket és áldozatos munkájukat – amit sok esetben nehéz körülmények között végeznek – a beküldött történetek alapján bemutassák. A védőnők számára a szakmai elismerés mellett az is kiemelten fontos, hogy a családok elégedettek legyenek, érezzék, hogy a védőnők értük dolgoznak. A díj megítélésével évről-évre azokat a védőnőket szeretnék elismerni, akik munkáját a családok, iskolák, kollégák egyaránt megbecsülik.
A jelölésben tulajdonképpen bárki részt vehet, családok, szülők, diákok, iskolák, társszakmák képviselői, kollégák, munkáltatók, akik saját tapasztalatukat elküldve a MAVE részére mutatják be történetüket és a jelölt védőnő kolléganő mindennapi tevékenységét. Összesen 6 kategóriában lehet jelölést leadni, nagyváros, kisváros, kistelepülés, iskolavédőnő, családvédelmi szolgálat, szakmai vezető. A beérkezett jelöléseket több oldalú zsűri vizsgálja, köztük egy szakmai bizottság, egy független bíráló bizottság, valamint az év védőnője jószolgálati nagykövetei, Keresztes Ilona és Szöllősi Györgyi.
Titkos nevezés, meglepetés útján lett Mariann az Év Védőnője
Varróné Bercsényi Mariann elmondta, hogy számára meglepetés volt a nevezése, hiszen kolléganői adták le jelölését, de talán pont ezért volt annyira melengető érzés számára, mikor a díjátadó előtt két nappal megkapta a meghívót az ünnepi rendezvényre, ahol átveheti az Év Védőnője díjat. Az elismerő oklevelet, az üvegből készült, egyedi tervezésű, ezüsttel díszített, kék és zöld színű nyakéket, amely a Védőnők Napja logójában is szereplő ölelő, védelmező két kezet szimbolizálja Gitidiszné Gyetván Krisztina, a Magyar Védőnők Egyesületének elnöke adta át.