Erős hét volt az előző Szászváriné Terike számára, hiszen a Beszédes József tiszteletére meghirdetett, ötnapos program nem csak sok érdekes látnivalót és eseményt, hanem még egy kis munkát is adott a nyugdíjas pedagógusnak.
Óriási volt az érdeklődés a fotó-és rajzpályázat iránt
Szinte hihetetlen, de nagyjából 170 pályamű érkezett be az ünnepi hét alkalmából meghirdetett pályázatra, amelyre vizes témát, vízi sportokat vagy vízi élővilágot ábrázoló képpel lehetett nevezni. Terike Maróti Lászlóval és Farkas-Huszka Rózsával végezte a képek zsűrizésének nem is olyan kicsi munkáját, melyben többféle korcsoportban hirdettek helyezetteket. Az iskola tanárainak ők segítettek összerakni a számos tablót, amelyen a névadó életművét és a pályaműveket mutatták be az aulában az érdeklődőknek. Csodás képek születtek, láthatóan közel állt a téma a gyerekekhez, szívesen dolgoztak rajta.
A vetélkedők alapos tudásról tanúskodtak
Ebben az évben Terikének nem kellett segítenie a vetélkedő anyagának összeállításában, ahogy ez általában lenni szokott, amikor a művelődési ház munkatársai szervezték meg és bonyolították le a Beszédes-vetélkedőt. Ezúttal ugyanis zsűrizett, a Keresztes Katalin által vezetett 7-8. osztályos tanulók versenyén, amit nagyon változatosnak és érdekesnek tartott. Csodálta, milyen remekül felkészültek a pedagógusok, a gyerekek pedig nagy fegyelemmel, de szemmel látható élvezettel merültek el az izgalmasabbnál izgalmasabb feladatokban.
Néhány érdekesség és információ
Beszédes József szakmája vízépítő mérnök, de a maga idejében még vízmérnök volt a hivatalos elnevezése.
A Béke téren található Beszédes-szobor – pontosabban szoborcsoport – Kligl Sándor szobrászművész bronzból készült alkotása. Az átadása, 1991 óta sok utazó találgatta, kiket ábrázol a kompozíció, mit is csinál a két figura. Ma ez már nem talány, hiszen a szoborcsoportot táblával látták el.
Kligl Sándor, az alkotó gyakran utazik át Dunaföldváron autóval, és ilyenkor mindig megnézi az alkotását. Kényes rá – és igaza van – hogy a szobrok közvetlen környezetében alacsony legyen a növényzet. Természetes, hiszen így a lényegében ember-méretű szobrai a térben jobban érvényesülnek.