Csodás vasárnap délutáni program lehet egy könnyű séta a Duna-parti korzón, és, ha valaki ezt 18 óra körül teszi, különleges zenei élményben lehet része. A Percussion Project Pécs ad szabadtéri koncertet a Filharmónia Magyarország TérZene elnevezésű programja keretében. A Dunaföldvári Művelődési Ház és Könyvtár munkatársai, mint szervezők nagyon remélik, végre mellénk áll az időjárás, és ezt a különleges zenei élményt a gyönyörű, frissen zöldbe borult Duna-partunkon élvezhetjük.
Ritkán hallhatunk ütős muzsikát – és ez nem szóvicc
Mert ugyan jó kis ütős zenét gyakran lehet hallani, de az ütőhangszeres muzsika, különösen önálló formában ritkábban hallható. Pontosan ezért is vállalta a Percussion Project Pécs fő célkitűzésének az ütőhangszeres muzsika széles körben történő megismertetését. Közönségbarát örömzene, mely 0-tól 99 éves korig mindenkinek ajánlott. Koncertjeiken ritkán hallható hangszerkülönlegességek is megszólalnak, zenéjük a ragtime-on át a latin muzsikáig mindenféle műfajt felölel.
Mit kell tudni a Percussion Project Pécs zenekarról?
Tagjai hivatalosan 5. éve dolgoznak együtt. Érdekesség, hogy különleges, afrikai eredetű ütő- és dallamhangszerekkel színesítik a koncertjeiket. A legismertebb ütőhangszer, a dob helyett (membranofon hangszer) a marimbát (idiofon hangszer) használják előszeretettel. Csak, hogy teljesen áttekintsük az ütőhangszerek fajtáit, vannak még megütéssel megszólaltatott húros hangszerek (pl. cimbalom), és ütéssel megszólaltatott, ún. aerofon hangszerek (pl. ceglédi kanna).
Az együttes tagjai
Góth Tamás (ütőhangszeres művész, művészeti vezető), Őri Eszter (ütőhangszeres művész), Buzási Kristóf (ütőhangszerek), Göncz Máté (ütőhangszerek).