Csütörtök este a rutinos horgászok már sejtették, hogy a Duna állása kedvező lesz a jó fogáshoz, de hogy ennyire, azt bizony nem mondta volna meg senki. Nikl Béla is bizakodva ült a csónakba, hogy aztán másnap reggel rekordnagyságú halat mérhessen le az érdeklődők hada előtt.
Az élő Dunán akadt horogra
A szóban forgó harcsát motorcsónakkal húzták be a Duna-partra, az első gondolatom, látva a várakozókat és az érkezőket az volt, hogy egy modern Hemingway féle „Az öreg halász és a tenger” történetbe csöppentem. Esetünkben azonban természetesen se tengerről, se öreg halászról nem volt szó. A kifogott hal is egyben, épségben került vissza a vízbe, hiszen sporthorgászokról van szó, akik számára az okoz örömet, hogy kifogják az állatot és ezt az érzést másoknak is megadják.
Csütörtök este fél 9 kilenc magasságában akasztotta meg a Dunán Nikl Béla azt a több mint 80 kg-os halat, ami cikkünk tárgyát is képezi. Persze egy ekkora halat nem lehet csak úgy kifogni, 2 órányi fárasztás és több ember segítsége is kellett ahhoz, hogy péntek reggelre kiemelhessék a mérésre a vízből. Külön öröm volt a horgász számára, hogy a fia is vele lehetett a nagy alkalmon, aki azt követően érkezett ki hozzá, hogy a hal beakasztását követő fél órában rájött, egyedül nem bírja majd.
A horgász és a hal, amire 50 évett kellett várnia
Nikl Béla kisgyermek kora óta aktívan foglalkozik a pecázással, nem véletlen, hogy a munkája is ehhez köthető, a hal kiemelésekor is egy Halfanatik pólóban találkozunk vele. Korán kezdte a horgászatot, ezért is a kijelentése, hogy erre a harcsára bizony 50 évet kellett várnia, pedig saját bevallása szerint is sokat horgászik, szinte napi szinten kint van a vízen.
Fogott már a dunaföldvári szakaszon 40-50 kilós halat is, eddig ezek voltak a legnagyobb fogásai, így ez a több mint 80 kilós példány minden várakozást felülmúlt. A nagy fogásra pedig többnyire tudatosan készült, hiszen a dunai és a tiszai horgászok is rendszeresen figyelik a vízállást, mivel részben ettől függ, hogy fognak-e halat.
Csütörtök estére pedig áradást mondtak, pezsdült a Duna, ez pedig azt jelentette, hogy halat is nagyobb eséllyel fognak.
Ezzel a hallal tulajdonképpen egy hatalmas célt is kipipálhatott Béla, sőt, úgy gondolja, hogy ennél nagyobbat már nem is valószínű, hogy ki tud fogni.
Extrém felszerelés szükséges
Az ilyen nagy halakat célzottan a hajózó utak szélén szokták horgászni, ahhoz azonban, hogy a hajóknak ne legyenek útban, de horgászni is tudjanak, speciális felszerelésre van szükség. Úgy, mint csónak, motor, biztonsági felszerelés.
Ez úton is gratulálunk a nagy fogáshoz!