Nagy Luca első díjugrató versenyén hatodik lett a 25 fős mezőnyben.
Családi indíttatás
Luca ötéves korában ült először nyeregbe. A családi háttér meghatározó volt számára, hiszen édesapja, Nagy Attila hosszú évek óta versenyszerűen űzi a lovassportot, mégpedig szép sikerrel. Többször nyert már versenyeket. Lánya kisgyerek kora óta elkíséri ezekre az eseményekre, drukkol neki. Nem véletlen, hogy követte apja példáját. Jelenleg a BS Lovassport Egyesület tagjaként díjugrató versenyeken vesz részt. Egy éve már saját lova van, Kesu, egy szürke, nyolcéves angol telivér. Ez nagy fordulat a sport pályafutásában.
Szinte naponta találkozik lovával
A heti 4-5 edzésen kívül is sok időt töltenek együtt. A lóápolás időt és fizikai erőt igényel. A paták karbantartása, mosdatás, sörény fésülés során egyre közelebb kerül egymáshoz a gazdi és az állat. Luca szerint egy jó hónap kellett ahhoz, hogy elfogadtassa magát. Ez a versenyzés szempontjából nagyon fontos, hiszen itt minden mozdulatnak, testjelzésnek szerepe van. Félévenként vizsgálja át az állatorvos. A patáival a kovács foglalkozik.
A díjugrató verseny
Luca már a felnőttek közt versenyez. Első eredménye, a hatodik hely biztató kezdésnek számít. A verseny során kijelölnek egy adott időt, például hét percet, és aki a legközelebbi időpontra teljesít, az a győztes. Mindehhez még hozzá számítják a hibapontokat, például akadály érintés, vagy lerúgás. Sajnos előfordulnak balesetek is, szerencsére ritkán súlyosak. A sportolók gerincvédőt, védősisakot használnak, ez egyfajta védelmet nyújt. Fehér nadrág, fekete zakó és lovagló csizma a kötelező viselet. Nyáron bizony bele lehet izzadni. Külön feladatot jelent a lovak szállítása. Nem mindegyik állatot lehet egyszerűen feljuttatni rá. Van, amelyik rugdalózik, megijed. Hosszú percekbe kerül megnyugtatni. Lucára a nyár folyamán több verseny vár, melyekre az olimpiát is megjárt, volt díjugrató bajnok, Cseresznyés László készíti fel.