Márciusban tovább folytatódott az Irodalmi kávéházak sora a Berze-Nagy Ilona Városi Könyvtárban.
A vendég: Kirchné Máté Réka
Nem ismeretlen városunkban a szerző, hiszen nem ez az első alkalom, hogy a munkáját kiállítják nálunk. Ezúttal az Itt repül a nagy madár! című könyvét hozta el hozzánk, amit tavaly mutattak be Bonyhádon. Réka saját elmondása szerint mindent fotóz, de a természetfotózás különösképpen közel áll a szívéhez, gyakran indul el azzal a céllal, hogy lencsevégre kapjon egy-két vadat.
Ebben a kötetében is ők kapták a főszerepet, a lapokon a természetfotók mellett megelevenednek azok az érzések, gondolatok, tapasztalatok, amik az adott képhez kapcsolódnak.
Ezek hol humorosan, hol érzelmesen, néhol az információra helyezve a hangsúlyt jelennek meg – a szerző igyekezett történetekbe csomagolni mindent.
Lapozzunk bele!
A címlapon egy rétisas kapta meg a főszerepet, ami Réka számára is egy meglepő fotózás eredménye volt, hiszen aznap egy jégmadarat készült lekapni, ami egy kifejezetten kicsi madár. A könyvben azonban nem csak madarak kaptak helyet, hanem más állatok is, így róka, medve, majom.
Az írás és a fényképezés minden nap jelen van az Itt repül a nagy madár! szerzőjének életében, azonban a könyv gondolata akkor merült fel komolyabban a fejében, amikor tavaly év elején, Bonyhádon megkérdezték tőle a könyvtárosok, hogy milyen könyveket mutassanak be a könyvfesztiválon. Akkor már volt néhány története, és úgy gondolt, ha megszab magának egy határidőt, akkor ez a könyv megszülethet.
Ekkor lendült bele jobban – képanyag már volt bőven, természetesen azok készültek előbb, ehhez már csak a történetek kellettek. Tavaszra állt össze végleges formájára a mű, mehetett is a nyomdába, hogy júniusban már be is tudják azt mutatni.
A könyvben olvasható írások vegyesek, arra is jók, hogy az emberek jobban megismerjék, megszeressék a természetet, de azoknak, akiknek már közelebb áll a szívéhez lehetőségük nyílik egy teljesen új perspektívát felfedezni. Réka bízik abban, hogy sokaknak pluszt adhat a munkája, így történhetett, hogy volt, akit „kigyógyított” a madárfóbiájából, de hallott róla, hogy kisgyerekeknek is olvasnak belőle esti mese gyanánt.