Különleges élményben lehetett része múlt pénteken a dunaföldvári ovisoknak és iskolásoknak, hiszen a pillangókkal ismerkedhettek meg a Berze-Nagy Ilona Városi Könyvtár épületében.
A lepkék a hobbija
A program megálmodója Hegyiné Hopka Csilla volt, ő találkozott Gyuris Rita nevével, aki nem csak tart lepkéket, de nevel is. A szakértő növényorvosi végzettséggel rendelkezik, közel állnak a szívéhez a rovarok és a pillangók. A Kertészettudományi Doktori Iskola PhD-hallgatójaként a Rovartani Tanszéken is dolgozik. A lepketartás az elmúlt pár évben lett az élete része, nem csak gyűjti, de tenyészti is a különleges fajokat.
Páratlan program
A szervezés előkészítése során természetesen megkeresték a helyi óvodákat és az alsós osztályokat, akik részéről hatalmas érdeklődés mutatkozott a téma iránt.
A pedagógusok ezt a programot a zöld héthez és a pillangó héthez is kapcsolni tudták.
Végül 3 előadást tartottak a gyerekek számára: 10-kor, 11-kor és 13 órakor. A programon részt vett a három csoport a Kossuth Lajos utcai óvodából, a három József téri óvodai csoport, valamint az általános iskolából is érkeztek első, második és harmadik osztályos diákok.
A visszajelzések
A 45 perc során az előadó a lepke életszakaszának minden lépésén végig vitte a gyerekeket, akik csillogó szemmel figyelték.
A prezentációja meglehetősen gazdag volt: képekkel, videókkal és persze egy egész asztalnyi pillangóval készült.
Az élmény annyira meghatározó volt a gyerekek számára, hogy a visszajelzések alapján a hétvégére már nem csak a résztvevő ovisok és kisiskolások tudtak mindent erről a rovar rendről, hanem a szüleik is.
Saját pillangó?
Miért is ne?! A gyerekeknek lehetőségük volt közelebbről is szemügyre venni a pillangókat, bábokat, preparátumokat. Az előadás után volt olyan pedagógus, aki úgy döntött, vásárol egy-egy bábot a csoportja számára, hogy a gyerekek nyomon tudják követni az állat fejlődési ciklusait, majd gyönyörködjenek benne az óvodában is.