Az új igazgató is esküt tett a gólyabálon.
A gólyabál az ünnepélyes befogadás szertartása
Valóban, a Magyar László Gimnázium felsőbb éves diákjai ezen az alkalmon évről évre különleges szertartások közepette fogadják maguk közé legfiatalabb diáktársaikat, és az iskolába érkező új tanárokat. Az új pedagógus jelen esetben az igazgató úr volt, rá is vonatkozott ez az évtizedek alatt szinte kötelezővé rögződött hagyomány, amit ugye illik betartani. Szintén esküt kellett tennie a gimis büfét vezető, újonnan érkezett hölgynek is. A gólyák, s a felnőttek esküje általában azokat a szimbolikus elvárásokat tartalmazza, melyeket a diákok értékrendje támaszt velük szemben. Ez általában kompromisszumokkal jár. S hogy működik e? Az MLG hét évtizedes múltja, s az itt végzett több ezer, már felnőtté vált diák nosztalgikus emlékezetében immár a csodás tinédzserkorként megmaradó emlékek, élmények tükrében igen.
A fogatókönyv a régi
Gólyaeskü, tanár, jelen esetben igazgatói eskü. A gólya királyi pár megkoronázása, akik keringőjükkel nyitják meg a bált. Viszont a rendezők- ez évben a diákönkormányzat- igyekeznek új elemekkel színesíteni az est hangulatát. Simon Gréta, a DÖK elnöke elmondta, hogy nagy sikert aratott a jazz dance party és a karaoke játék, mint újdonság.
A gólyakirálynő édesanyja is a gimiben végzett
Princz Anna lett diáktársai szavazatai alapján az idei királynő. Először bizonytalankodott, hogy jelentkezzen-e, de társai rábeszélték. Izgult, s nagyon halványan azért élt benne a remény, hogy első lesz. Amikor kihirdették az eredményt, nagyon meglepődött és természetesen örült. Párja valószínűleg a megható és lélekemelő események hatása alatt nem vállalta az interjút. Szintén régi szokás szerint az ajándékba kapott nagy tortát a királyi pár megosztotta osztálytársaival.
Hatalmas taps kísérte az igazgató úr néhány lépését az eskütételhez vezető úton
Másfél hónapja vezeti az intézményt, de a diákok és a kollégák megnyilatkozásai alapján máris nagy népszerűségre tett szert. Ő is úgy vélte, hogy egy igazgatói eskü valóban nem mindennapi alkalom a gimnázium életében. Az első napoktól érezte a felé irányuló bizalmat. Ezek után a gólyaeskü szellemében kell vezetnie az intézményt, reméli, a diákok, a kollegák, a szülők és a város megelégedésére. Szeretné a régi hagyományokat tovább éltetni, de természetesen vannak új elképzelései, ötletei is.
Ezek a hetek az ismerkedés, tájékozódás jegyében telnek, de ez a rövid idő is elegendő volt ahhoz, hogy sok információt gyűjtsön, melyek alapján örömmel állapította meg, hogy sok értékes diák jár az iskolába, a tantestületet pedig szakmailag felkészült kollégák alkotják. Az alapok tehát adottak a sikeres együttműködéshez.
Papp Attila városunk szülötte, ifjú éveit itt töltötte, édesanyja 40 éven át tanított általános iskolánkban. Középiskolai tanulmányait ugyan nem helyben végezte, de közel áll hozzá gimnáziumunk világa, hiszen nem csupán munkatársai között van több egykori évfolyamtársa, de a folyosókon sétálva rokonai, barátai, ismerősei tekintenek rá a régi tablókról.