A hagyományos programok mellett mindig akad valami új is az emléknapon.
Több napos volt a program
Szerdán a Magyar László Emlékversennyel vette kezdetét a program a gimnáziumban. Először felső tagozatos diákok mérkőztek meg, majd az iskola „házi versenye” zajlott a 9-12.-es évfolyamok számára csütörtökön.
A vetélkedőn nagyon szépen szerepeltek a környékbeli iskolák is, hiszen dobogós helyet ért el a bölcskei és az előszállási általános iskola csapata, első helyen pedig a dunaföldvári Beszédes József Általános Iskola végzett.
Eredmények
7-8. osztályosok versenye
- helyezett: Nagy Eszter, Kövics Kinga, Kiss Nóra (Dunaföldvár)
- helyezett: Molnár Angelika, Bán Levente Gergő, Keresztes Vince (Bölcske)
- helyezett: Orsós Regina, Mónus Zoé, Szuszits Veronika (Előszállás)
9-12. osztályosok versenye
- helyezett: Czompó Hanna, Ihász Bernadett, Kőszegi-Kövér Anna
- helyezett: Görgényi Balázs, Nánai Dávid és Somogyi Martin
- helyezett: Antal Laura, Deuss Daniella és Bükki Emma
Koszorúztak
Magyar Lászlónak Dunaföldváron több emlékhelye is van, ezek közül először a Magyar László Gimnázium lépcsőfordulójában található térplasztikánál tartottak egy kis műsort, mégpedig a hagyományoknak megfelelően a gólyák.
Ezt követően a diákönkormányzat képviselői átvonultak a szakiskola épületéhez, ahol szintén elhelyeztek egy koszorút Magyar László emléktáblájánál.
A várban folytatódott az ünnepség, egészen pontosan a Magyar László szobornál, ahol a házigazdák legnagyobb örömére Öttömösről is érkeztek vendégek, nem csak Dunaföldvárról. Ez azért is jelentős, hiszen Magyar László, a híres Afrika-kutató édesapja Öttömös szülötte.
Az itteni megemlékezésen a 12. évfolyam tartott egy kis műsort, majd természetesen Papp Attila, az intézmény igazgatója is beszédet mondott. Ezek után adták át a Magyar László Emlékverseny helyezettjeinek díjait.
Tudományos előadást hallgathattak
A Magyar László nap fontos részét képezik azok a tudományos előadások, amikre a diákok ilyenkor ellátogathatnak. Ezidáig egy 90 perces előadásra ülhettek be, most azonban változtattak, és két 45 perces „órát” választhatott ki mindenki magának. Az újdonság lehetővé teszi, hogy a gyerekek több tudományos, érdekes témába kóstolhassanak bele egy kicsit. A látókör szélesítő prezentációkat visszatérő előadók, egykori MLG-s diákok, tanárok tartották.
Az előadások
Farkas Sándor: Ausztrália madárvilága
Nagy Péter: Az űrverseny és Magyarország 1957-1969
dr. Koncz István: Geológus kalapáccsal Észak-Olaszországban
dr. Majdán János: A vasúthálózat kiépülésének hatása az életmódra Magyarországon
dr. Kiss Árpád: Két irodalmi Nobel-díjas: Bob Dylan és Abdulrazak Gurnah
Tóth-Szöllős András: Attofizika fellegvára Szegeden
Hornyászky Christianae: A hobbifutástól a világbajnokságig. Motivációs előadás a kitartásról és a benned rejlő erőről.
Sokaknak a munkája volt abban, hogy egy tartalmas program születhessen meg. Az új igazgató számára ez egy nagyon mozgalmas időszak volt, igyekezett odafigyelni minden tanítványra, előadóra. Fontosak számára azok az események, amikor a mindennapos forgásban meg lehet állni, ki lehet szállni és „magunk köré nézni” – olyan volt ez is, mint egy családi esemény, egy találkozási pont.