A bor és a gasztronómia kapcsolata került előtérbe a Téli boresték második programján.
Ami eddig volt…
…És ami még csak ezután következik! Az ingyenes programok a Szent Rókus Borlovagrend székházában, a Mély út elején kaptak helyet. Ide várják idén azokat helyi és környékbeli érdeklődőket, akik bővíteni szeretnék a tudásukat a borral, borászattal és szőlőtermesztéssel kapcsolatban. A programot eredetileg még 2018-ban indította útjára a Burgundia Pincesor Egyesület elődje, azóta pedig sok víz lefolyt már a Dunán, 2024-ben eljött az ideje annak, hogy újra kezdetét vegye a sorozat.
Az idei program szervezésében az összes dunaföldvári egyesület részt vesz, nem csak tagokat delegálnak, de a programot is közösen állították össze. Az első előadó Hetényi József volt, Ballószögről, aki az új szőlőfajtákról, kiemelten a rezisztens fajtákról beszélt a megjelenteknek.
Az elkövetkező hetekben még három alkalom várható:
2024. január 25. (csütörtök) – 18:00
A 2023-as évjárat termelési tapasztalatai, kitekintés a Tolnai borvidék vonatkozásában – Módos Ernő, az Alisca Borrend Nagymestere
2024. február 1. (csütörtök) – 18:00
A korszerű növényvédelem és biogazdálkodás – Hetényi János borász, Mecseknádasd
2024. február 9. (péntek) – 17:00
Üzemlátogatás és borkóstoló a BÁSLÁNÁ Borászatnál Solton (Solt, Hegyalja dűlő 20.)
A bor és gasztronómia kapcsolata
Bitai Gergely borász, sommelier, a Promontorium Borlovagrend Nagymestere volt a Téli boresték második alkalmának vendége. Az este a borról, bor és étel párosításokról, a magyar kultúra szokásairól, valamint személyes tapasztalatairól szólt azokban a neves éttermekben, ahol eddig dolgozott.
Az előadó – bár maga is borász – a szakmájában ilyen módon nem helyezkedett el, mivel budapesti, így birtok híján a sommelier pályában találta meg a kiteljesülését. Az estre nagyon sokan kíváncsiak voltak, nem csak egyesületi tagok érkeztek, hanem más földváriak és soltiak egyaránt. Több visszatérő vendég is volt, akik nem csak hasznosnak találják ezeket a lehetőségeket, de igazi közösségkovácsoló erőnek is tartják.