Húshagyó kedden, a farsang utolsó napján a Kossuth Lajos utcai óvodások és családtagjaik elúsztatták a kiszebábot, ezzel együtt elkergették a telet is.
Állt a bál az óvodában
„Madárdalos hűvös reggel, rügyben őrzött levelekkel
Kiszebábu vízbe fullad, elviszi a jeges múltat”
A farsangi időszakban a gyerekek jelmezekbe bújtak. Maszkokat, álarcokat, csörgőket készítettek. Hagyományos énekekkel, mondókákkal, medvecsalogatókkal és alakoskodó népi rigmusokkal ismerkedtek. Az egésznapos bolondbálon volt jelmezverseny, mókás és vicces játékok, szólt a népzene és a farsangi fánkok sem maradtak el. Az egyik csoport testvérosztályával közös táncházat és daltanulást is tartott.
A farsangi ünnepkör lezárásaképpen készült el a kiszebáb, amely az óvodai hagyományoknak megfelelően szalmából és egyéb természetes anyagokból (gesztenye, dió, mogyoró, pampafű) áll.
A gyerekek mindig lelkesen segítenek a gyermekméretű báb elkészítésében. A pampafű rokolyás kisze három csoportban körbejárt és mindenki megtáncoltathatta.
A kiszebáb úsztatás hagyományát két lelkes óvodapedagógus élesztette fel és formálta egy olyan programmá, amit a szülők együtt élvezhetnek gyermekeikkel.
Duna-parti vigadás
A farsang utolsó napján, ami ebben az esztendőben február 13-ra esett, az óvodába várták a csoportok apraját-nagyját, hogy közös erővel húzzák le a kiszebábot a Duna-partra.
Lent a parton a középső és a két nagycsoport télkergető és tavaszváró énekeket és táncokat adott elő, műsor gyanánt, mielőtt vízbe dobták volna a kiszebábot. Ahogy a víz vitte a bábot, a gyerekek csörömpöltek, kolompoltak, kereplőket forgattak, hangosan csujogattak. Ettől a nagy hangzavartól megijedt a tél, messze úszott a kiszebáb az örvényes Dunában.
„Maskarások, bolondok, rázzátok a kolompot
Takarodjon el a tél, örvendezzen, aki él!”