A József téri óvoda kérésére tartottak tematikus programot a Berze-Nagy Ilona Városi Könyvtárban.
Fókuszban a jegesmedvék
Szemfüles olvasóink már felfigyelhettek arra, hogy, bizony medvés foglalkozást már tartottak a könyvtárban, ahol átfogóan közelítették meg a macikat. Ezúttal azonban a József téri óvoda külön megkeresésére készült fel a háromtagú csapat: Herpainé Tomon Adrienn, Patakiné Cseharovszky Renáta és Bertalanné Bóka Zsuzsanna a jegesmedvékből és az Északi-sarkon élő állatokból.
Ebben a témában még sosem készült előadás, így a biztos alapokhoz és formátumokhoz nyúlva ugyan, de új feladatokkal készültek a Pille és a Katica csoportok számára, akik a két legnagyobb csoport az óvodájukban.
A szokásos tematikára építettek
Egy beszélgetéssel indult a program, az Északi-sark élővilágáról kérdezték a gyerekeket, akik ezúttal is nagyon tájékozottak voltak, sok olyan információval rendelkeztek, amivel még a felnőttek sem. Majd megnéztek két rövid videót: egyet a jegesmedvékről és egyet a többi állatról, amik az Északi-sarkon élnek, úgy, mint a hóbagoly, a sarki róka, a hónyuszi, fóka és a pingvinek.
A mozgás sem maradt el, hiszen a jól bevált mozgáskockát átalakították a szervezők „mackósra”.
Különböző, medvével kapcsolatos mozgásokat kellett utánozniuk, például: hogyan alszik a medve vagy hogyan nyújtózkodik. Van egy gyerekmondóka, a „Menjünk medvét vadászni”, ezt is belecsempészték a játékba, így, amikor ez került felülre, akkor ezt a verses játékot játszották el.
Ezt különféle, korosztályuknak megfelelő feladatlapok követték, amiket nagyon élveztek a gyerekek, hiszen filccel dolgozhattak.
A programot a papírszínház folytatta, ami szintén hatalmas siker a gyerekek körében, a történet, amit előadtak, ezúttal természetesen egy jegesmedvéről szólt. A mókás történetnek tanító célzata is volt, hiszen a színeket gyakorolták, ami elsősorban a középső csoportosok számára volt érdekes, a legnagyobbak már tisztában vannak vele.
A legutolsó műsorszámmal sokat dolgoztak a könyvtár munkatársai, hiszen először egy dalt kellett keresni, aztán azt sokszor gyakorolni. A zenés darabot hárman adták elő gitárral, hegedűvel és természetesen közös énekléssel, hiszen a viszonylag egyszerű refrént a gyerekek is gyorsan megtanulták. Mindenki kapott a kezébe hozzá egy kis hangszert, általában csörgőt vagy dobverőt, és azzal ütötte a ritmust. Az alkalmi zenekar igen nagy örömmel játszott.
Levezetésnek szakkönyveket is kaptak a kezükbe a résztvevők, akik részéről csupa jó visszajelzés érkezett, szintúgy az őket kísérő óvodapedagógusoktól.